מהי חשבוניות אונליין?

הרבה אנשים נוטים לבלבל בין המונח חשבונית לבין המונח קבלה. לאור העובדה שכיום ניתן לשלוח חשבוניות אונליין, מוטב לחדד מהי חשבונית וזאת על מנת להבהיר כמה שירות זה חשוב עבור כל עסק עצמאי שהינו מורשה. על מנת לעשות סדר בבלגן, יש לציין שבסיום של כל עסקה קיימים שלושה סעיפים עליהם יש לעשות וי. הראשון הנו הקבלה, השני הינו חשבונית המס והשלישי הנו חשבונית עסקה. כך שכל עסק שמוגדר כעסק מורשה, צריך לעקוב אחר הכללים הבאים:

התנהלות

על בעל העסק לתת ללקוח חשבונית מס על מנת לדרוש ממנו תשלום עבור השירות/ הסחורה שקיבל. במידה והתשלום סוכם להתקבל לאחר קיום העסקה, ניתן גם לחכות עם החשבונית למועד התשלום, אך אם הוסכם על תשלום מראש, הרי שגם החשבונית תצטרך להיות מונפקת לפני מתן הסחורה. בנוסף על חשבונית מס להיות מונפקת פעמים. פעם אחת עבור הלקוח, (לטובת יצירת דרישה עבור התשלום), ואילו פעם שנייה עבור בעל העסק, (לטובת הנהלת החשבונות).

אופציות

על מנת להנפיק חשבונית, ניתן לבחור בין שתי אופציות מרכזיות. הראשונה והוותיקה יותר מתייחסת לשימוש בפנקס אותו יש למלא באופן ידני. האופציה השנייה והיותר חדשה מתכתבת עם אווירת התקופה הטכנולוגית והיא נוגעת לאופציית חשבוניות אונליין אשר מועברות אל הלקוח באופן דיגיטלי דרך פלטפורמת האינטרנט. ע"י כך ניתן לחסוך ברכישת פנקסים, בולים ומעטפות, ניתן לחסוך את עלות שירותי הדואר, ניתן לעקוב אחר החשבונית באופן יותר מסודר, קשה לאבד את החשבוניות כיוון שהן מתועדות ברשת, נחסך זמן ומדובר על הצטרפות אל הקידמה ועל השארת רושם חיובי אצל הלקוח.

פרטים 

לא משנה אם מדובר על חשבוניות אונליין או על חשבוניות הנשלחות דרך הדואר, בכול מקרה יש לצפות שעל החשבונית יופיע המספר הסידורי, תאריך העסקה, מהות העסקה, תנאי התשלום, פרטי הלקוח, תוספת מע"מ, שווי העסקה וסכום התמורה הצפויה. כאשר מדובר על חשבונית אונליין ניתן להיות רגועים שכל הסעיפים יופיעו שם ולא רק זאת אלא גם באופן ברור, מסודר שחור על גבי לבן. אם כך אין שום סיבה לעבוד קשה כאשר יש חלופה קלה.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved