חשבוניות ממוחשבות והמהפכה שנוצרה בעקבותיהן

המחשבים שינו את חיינו לבלי הכר. לא רק העובדה שהיום המחשב תופס חלק בלתי נפרד מחיינו, אלא גם שינוי הלכי הרוח והחשיבה של כולנו יצרו תמורות בעולם כולו. תקשורת בין אנשים נעשית כיום בצורה שונה מאשר בעבר ובכל תחומי החיים נעשות כיום פעולות שונות בקלות רבה יותר. אחד המגזרים שבו בולטים במיוחד השינויים הללו הוא המגזר העסקי. כניסתם של המחשבים לכל פינה יצרו שינויים מרחיקי לכת בעולם העסקים בכל הענפים שפועלים בו. 

במגזר העסקי

אחד ההיבטים המשמעותיים בתחם העסקים שבהם חל שינוי של ממש, הוא הנושא של חשבוניות. בעבר חשבוניות נכתבו בצורה ידנית, מה שגזל לא מעט זמן ודרש גם להעסיק כוח אדם שיעסוק בתחום הנהלת החשבונות. מנהלי חשבונות היו אמונים על מעקב, ניהול וארגון החשבוניות ועם הזמן הצטברו במשרדים ערימות של חשבוניות וניירת. המהפכה של חשבוניות ממוחשבות נושאת עמה כמה יתרונות משמעותיים שמסייעים לכל עסק, מקטן ועד גדול ולהלן חלק מהם.

חיסכון בעלויות

בהיבט הברור ביותר מדובר על חיסכון במשאבים. העסקת מנהל חשבונות עולה לא מעט, ועבודתו כרוכה באיסוף ובמעקב סיזיפי אחר חשבוניות. תוכנת חשבוניות ממוחשבות מבצעת את עבודת מנהל החשבונות במהירות וביעילות ומאפשרת לחסוך עלויות משמעותיות. חיסכון אחר קשור לחיסכון בזמן. משלוח חשבוניות בדואר גוזל לא רק משאבים על מעטפות, ביול וכוח אדם, אלא גם גוזל זמן. רישום ידני, ביול ושליחה דורשים זמן שבאופן מצטבר עלול להגיע לכדי שעות עבודה יקרות שניתן לנצל למטרות אחרות וחשובות יותר.

דו"חות, ותדמית ומה שביניהם

יתרון אחר קשור בנגישות לחומר. חשבוניות ממוחשבות נגישות ומאפשרות איתור ומציאה בקלות רבה. באותו הקשר, בעזרת הרישום הקפדני יכול בעל העסק בכל רגע נתון להפיק דו"חות, מאזנים, ובהתאם לחזות מגמות עתידיות, לאמוד רווחים ולהתכונן בהתאם. בהקשר התדמיתי החשבוניות הממוחשבות נראות מקצועיות בהרבה לעומת הידניות משום שהן נושאות לוגו של החברה ומשדרות תדמית מקצועית. בהיבט האקולוגי, הן מקדמות מדיניות של משרד ירוק שבו כמות הנייר מצומצמת. 
כל היתרונות הללו מובילים לכך שמהפכת החשבוניות הממוחשבות עתידה להתקדם ולהגיע לכל בתי העסק.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved