חשבוניות מס- כדאי לדעת
כפי שהעולם מתנהל היום, קיימים עסקים בכל מקום אשר אליו נפנה. אנו מבצעים עסקאות מהבוקר ועד הערב אפילו בלי לשים לב לכך. כל קפיצה למכולת היא סוג של עסקה וגל סיבוב קניות באשר הוא יוביל בסופו של דבר להרבה מאוד עסקאות קטנות להתבצע במהלך אותו סיבוב קניות שנעשה. בין אם אנו מתכוונים לכך ובין אם לא, עסקאות שכאלו מתבצעות תחת ידינו באופן יומיומי. עסקאות שכאלו הן חלק מהשגרה באופן החיים המודרני. אם ביום אחד ניתן לבצע עשרות עסקאות אז אפשר להתחיל לחשב כמה עסקאות מתבצעות בחודש.
בעצם לכל עסקה כזאת על פי החוק יש צורך בהוצאת חשבונית מס. היום כל עוסק מורשה משלם מע"מ למדינה, ובעצם כשהוא מוציא חשבונית מס הוא מאשר כי העסקה באמת בוצעה ובמידת הצורך הלקוח יוכל לבקש מהמדינה החזר על המס ששולם, שוב, רק במקרים מסויים. היום, כל מתן שירות באשר הוא מחייב הוצאת חשבונית מס. אפילו אם אני מחליטה למכור תפוזים תמורת רימונים, על העסקה להיות מתועדת בחשבונית מס.
מן הסתם מי שמוגדר על פי החוק בעוסק פטור- אסור לו להוציא חשבוניות מס כמובן כיוון שאינו משלם מס כלל וכלל למדינה. תשלום של מע"מ למדינה הוא רק מי שמוגדר כעוסק מורשה. ההבדל בין עוסק מורשה לעוסק פטור הוא גדול מאוד. עוסק מורשה הוא מי שמרוויח מעל לסכום מסויים הקבוע בחוק, ואם הסכום ותו אתה מרוויח בשנה גבוה מסכום זה, עלייך לשלם מע"מ מההכנסות שלך. תשלום של מע"מ הוא דבר מחייב אם אתה עוסק מורשה, ואם אתה עוסק פטור אינך מחוייב במס. עוסק פטור ועוסק מורשה הם שונים לחלוטין זה מזה.
חשבונית מס היא דבר המעוגן בחוק ויש צורך להקפיד ולמלא אחרי החוק ולהוציא לכל עסקה שמתקיימת חשבונית מס על פי הכללים הנדרשים. עסק או בעל עסק המעלים מס עובר על החוק ומסתכן בכך שיתפסו אותו ובכך יוכל לקבל עונש חמור מאוד. חשבוניות מס הן דבר שצריך ללמוד עליו על מנת לא לבצע טעויות שונות במהלך הנפקת החשבוניות ללקוחות.קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved