חשבוניות מס- רק לעוסק מורשה
לעיתים אדם קם בבוקר ומחליט להקים עסק. יש אנשים שזהו חלומם במהלך כל החיים, ויש אנשים שלפתע זז להם הבזק על הקמת עסק כזה או אחר ומאז הם פועלים למען השגת מטרה זו. ישנם אנשים שמחליטים בסופו של דבר ללכת עם הרצון הזה ולהקים עסק. כמו שאנו רואים יש עסקים רבים שקמים, חלקם מצליחים וחלקם פחות אך אין זה אומר שלא צריך לנסות... הקמת עסק קטן או גדול דורשת הרבה תשומת לב ויכולת ארגון וניהול ברמה גבוהה, גם אם לא בידי מקים החברה ניתן להעזר באנשים יודעי דבר העוסקים בנושא.
חשבוניות מס הן חלק רגיל בהתנהלות של עסק וכדאי להכיר את הדברים לעומק על מנת שנוכל לפעול על פי החוק בנושא המס וחשבוניות המס.
כאשר מקימים עסק קטן או גדול מתחיל כל הנושא הכספי להיות נושא מרכזי. יש צורך בחישוב הוצאות הכנסות וחישובים עתידיים של צפי הכנסות הוצאות, תכנון ועוד דברים רבים הקשורים להתנהלות הכלכלית בעסק בין אם הוא קטן והין אם הוא גדול מדובר בנושא מורכב שכדאי שאנשים המבינים בנושא יעסקו בו. עסק יכול להיות משימה לא פשוטה, אך יכול להתנהל בקלות ובהצלחה במידה והנפשות הפועלות יודעות מה הן עושות ומבינות את השלכות המעשים שלהן בכל צעד וצעד בו הן בוחרות לנהל את העסק. הקמת עסק היא עניין רציני מאוד.
אז במידה ואדם בוחר להקים עסק, ישנה חשיבות גדולה בין אם מדובר בעסק גדול או קטן ומה יהיו ההכנסות הממוצעות שלו בכל סוף שנה. עוסק מורשה הוא עוסק המרוויח מעל לסכום מסויים שקבוע בחוק ובמידה ועסק מוגדר כעוסק מורשה הוא מחוייב במספר דברים המעוגנים בחוק ובינהם בתשלום מע"מ. אם הכנסות העסק מידי שנה אינן עולות על הסכום הקבוע בחוק, אין העסק חייב במע"מ ולכן הוא נחשב עוסק פטור. עוסק פטור אינו צריך לשלם מע"מ למדינה על הכנסותיו, וזאת בניגוד לעוסק מורשה המחוייב לשלם מע"מ על ההכנסות.
רק מי שהוא מוגדר כעוסק מורשה יוכל להוציא חשבונית מס עבור העסקה שהתבצעה. אם אתה עוסק פטור, אינך מוציא חשבוניות מס, כיוון שאינך משלם מע"מ למדינה.קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved