חשבוניות מס- דרכים להפקתן

כל בית עסק או אדם פרטי אשר מעניקים שירות מחויבים בהנפקת חשבוניות מס בעבור לקוחותיהם מטעמים חוקיים ומטעמי מיסוי. חשבוניות מס הן למעשה הדרך של החוק לעקוב אחר חברות ועצמאים בדיווח והתחשבנות של שלטונות המס בישראל. מי שרשאי להנפיק חשבוניות מס הוא עוסק מורשה או חברה או תאגיד אשר רשומים ברשויות המס כעוסק פטור וברשותם פנקס חשבוניות עם כל הפרטים על בית העסק.

מה יופיע על גבי החשבוניות

חשבוניות מס חייבות להיות מפורטות ולפרט את מהות העסקה ומהות הנפקת החשבונית וכן את הפרטים של בית העסק. הפרטים שבהכרח יופיע על גבי חשבוניות המס הם הפרטים של בית העסק או התאגיד כולל מספר העוסק מורשה שלו ברשויות המס, הפרטים של הלקוח שלו מונפקת החשבונית, המספר הסידורי של החשבונית, האינדיקציה על כך שהחשבונית היא חשבונית מקור, סך כל המחיר ששולם, סך הכל ציון ערך מוסף של החשבונית, סך כל התשלום כולל תשלום מס ערל מוסף וחותמת או חתימה של מנפיק החשבונית.

למה משמשת החשבונית

הוצאת חשבוניות מס מבוצעת במקרים בהם מתקיימת עסקה בין שני צדדים ובה מועבר כסף בעבור סחורה או שירותים. חשבוניות מס מונפקות על ידי מי שהוא עוסק מורשה בלבד וזה יכול להיות תאגיד או אדם עצמאי. המטרה של חשבונית המס היא להעיד על ביצוע עסקה ותשלום בפני רשויות המס על מנת לדווח להם אודות התשלום והעסקה שבוצעה.

דרכים להנפקת חשבוניות מס

הדרך הוותיקה ביותר של הנפקת חשבוניות מס היא באמצעות פנקס חשבוניות באופן ידני. הפנקס כולל העתק הנשאר אצל מנפיק החשבונית ומהווה אינדיקציה לתשלום בעבור שירות או סחורה שסופקה. דרך נוספת שהופכת להיות יותר ויותר נפוצה בתקופה האחרונה היא הנפקת חשבוניות מס באמצעים ממוחשבים על ידי תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט.
היתרונות של הנפקת חשבוניות מס באינטרנט הם רבים ומגוונים ובראשם הקלות והיעילות של הנפקת החשבוניות והתדמית של בית העסק כעסק טכנולוגי ומתקדם. אתרי אינטרנט כמו אתר MyBusiness מאפשרים הנפקת חשבוניות מס במהירות על ידי תוכנת MyBooks המאפשרת גם לשלוח את החשבונית ישירות למייל של הלקוח.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved