האם הפקת חשבוניות באינטרנט מוכרת על ידי רשות המיסים?

בכל הקשור לפעולות חשבונאיות בעסק, כל פעולה ולו הקטנה ביותר, חייבת להיות מאושרת על ידי רשות המיסים. כך למשל, כאשר אתם מנהלים ספר תקבולים ותשלומים באופן ידני, עליכם לנהל את הספר על פי כללים מוכתבים מראש של רשות המיסים. אם כתבתם למשל סכום מסויים בספר התקבולים והתשלומים, אך סכום זה מתברר כשגוי, אסור לכם למחוק את המספר שכתבתם, ועליכם פשוט למתוח עליו קו ולכתוב לידו את הסכום המתוקן, וזאת כדי שרשות המיסים תוכל לעקוב אחר פעילותכם, במידה ותידרש ביקורת על הספרים שלכם. הדברים נכונים גם לגבי שירות של הפקת חשבוניות באינטרנט ולמעשה לגבי כל שירות וכל פעולה חשבונאית שהיא.

רשות המיסים מעודדת שימוש בפלטפורמות טכנולוגיות

רשות המיסים בישראל היא אחת הרשויות המתקדמות ביותר במדינה מהבחינה הטכנולוגית, והיא דווקא מסייעת מאוד בקידום פלטפורמות ושיטות עבודה מבוססות טכנולוגיה, הן כדי להקל על בעלי העסקים, והן מכיוון שניהול החשבונות באמצעות מערכות מיחשוב, הוא ניהול יותר מדוייק, יותר קפדני ומשאיר פחות מקום לטעויות אנוש. בהמשך לכך, הרשות נוטה לבחון כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת אל השוק, לקבוע לגביה כללים מוגדרים, ולאפשר את הפצתה, וכך נכון גם לגבי הפקת חשבוניות באינטרנט שכיום זוכה לאישור ורישיון רשות המיסים.

יש לבדוק תוקף ועדכניות של אישור הרשות למיסים

יחד עם זאת, רישיון זה הוא רישיון שצריך להתעדכן מדי פעם בפעם, ועל ספק השירות המספק את השירות של הפקת חשבוניות באינטרנט לדאוג לכך שהוא מחזיק אישור תקף ועדכני בכל רגע ורגע. אם רשות המיסים מוציאה למשל עדכון לגבי הכללים החלים על פלטפורמת ההפקה של החשבוניות באינטרנט, על ספק השירות לעדכן את הפלטפורמה שלו בהתאם, על מנת לקבל הארכת תוקף הרישיון. על כן, כאשר אתם נרשמים לשירות כזה באינטרנט, אתם רוצים לבדוק תחילה שספק השירות הוא בעל רישיון, ואת הרישיון הזה תוכלו בדרך כלל למצוא בעמוד הראשון של האתר, שם יפנה אתכם ספק השירות אל צילום מקורי של הרישיון שניתן לו מרשות המיסים. כמו כן, כדאי לבדוק באתר רשות המיסים, האם ספק זה מוכר על ידה.

קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved