האם הנהלת חשבונות באינטרנט היא חוקית?

התשובה היא כן. רשות המיסים לומדת להסתגל לאיטה לקידמה הטכנולוגית, ולמעשה מעודדת את השימוש באמצעים טכנולוגיים ובאינטרנט בפרט לצורך ניהול חשבונות וניהול פעילות המיסים של העסק, וזאת משום שהטכנולוגיה מאפשרת הפחתה משמעותית בהיקף הטעויות, מוכנות רבה יותר של בעלי העסקים לנהל את החשבונות בצורה יסודית יותר ועוד. חוקיות השימוש בשירות של הנהלת חשבונות באינטרנט אינה מוטלת בספק, אם כי עליכם לבדוק שהאתר המציע לכם את השירות הוא אתר שקיבל אישור ספציפי ותקף מרשות המיסים, ואת זה תוכלו לעשות על ידי חיפוש האישור בדפי האתר עצמו, וכן כדי לבצע שיחה טלפונית עם בעלי האתר, ולבקש אישור כתוב בפקס או בדואר.

אימוץ טכנולוגיות על ידי רשות המיסים

בשנים האחרונות, נוקטת רשות המיסים בגישה מאוד פרו טכנולוגית, ומעבירה שירותים רבים ומגוונים אל העולם המקוון. כך למשל, באמצעות האינטרנט תוכלו להנפיק לעצמכם אישור ניכוי מס במקור, אישור על ניהול ספרים, ועוד מגוון רחב של אישורים וטפסים הנדרשים לצורך התקשרות רציפה עם רשות המיסים. בהמשך לכך, בעשורים האחרונים אישרה רשות המיסים גם כניסה של תוכנות המאפשרות להנפיק חשבוניות וקבלות באמצעות המחשב, כך שלמעשה כל החומר קיים בפורמט דיגיטלי, ואפשר גם להדפיסו. למעשה הכניסה של שירות הנהלת חשבונות באינטרנט היא כניסה מתבקשת כחלק מהתהליך האבולוציוני של יישום טכנולוגיות בעולם המיסים.

כניסה אל העידן הדיגיטלי

באמצעות שירות זה של הנהלת חשבונות באינטרנט, כל שעליכם לעשות הוא לרכז את כל החשבוניות והחומרים שלכם אל מנהל החשבונות בפורמט דיגיטלי על גבי המחשב שלכם. חלק מן החשבוניות שלכם מתקבלות גם כך בפורמט דיגיטלי, ואת היתר תוכלו לסרוק בקלות ובמהירות אל תוך המחשב. לאחר מכן, יהיה עליכם להעביר את החשבוניות אל מנהל החשבונות וזאת באמצעות העלתן לחשבון הפרטי שלכם באתר, או באמצעות שליחתן באמצעות הדואר האלקטרוני. פעילות הנהלת החשבונות תתבצע כרגיל, הדו"חות הנדרשים יופקו, ואם נתתם למנהל החשבונות שלכם יפוי כוח, הוא יוכל גם לבצע את התשלום בפועל. ההבדל היחיד הוא שהתהליך הופך להיות הרבה יותר קל, הרבה יותר נוח והרבה יותר אינטואיטיבי עבורכם.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved