האם הנהלת חשבונות באינטרנט מוכרת על ידי רשות המיסים?

התשובה העקרונית היא כן, התשובה המדוייקת היא שעליכם לבדוק זאת אצל ספק השירות שלכם. בשנים האחרונות דואגת רשות המיסים להתעדכן בקידמה הטכנולוגית, ומאפשרת לבעלי עסקים לבצע מגוון רחב של פעולות באמצעות האינטרנט. כל מי שמתנהל מול רשות המיסים ביחס לעסק הפרטי שלו, יודע שהוא יכול לקבל מגוון רחב של שירותים באמצעות אתר האינטרנט של הרשות, לרבות הורדת טפסים, משלוח טפסים, קבלת אישורים, הגשת בקשות וכדומה. שילוב טכנולוגיה בתחום של הנהלת חשבונות החל כבר לפני שנים רבות, עם אישורן של תוכנות להפקת חשבוניות על ידי המחשב, מה שהיה אסור עד אז, וכל חשבונית הייתה חייבת להיות כתובה ומודפסת בכתב יד.

העדפה של רשות המיסים

לאחר שהרשות העבירה את הנושא של הפקת חשבוניות לעולם הדיגיטלי, כיום מאפשרת הרשות גם לבצע הנהלת חשבונות באינטרנט, אם כי כל שירות כזה צריך להיות רשום ברשות, ולהיות מוכר על ידה באופן ספציפי. כאשר אתם נרשמים לשירות של הנהלת חשבונות באינטרנט אצל ספק השירות שלכם, עליכם לבדוק באתר האינטרנט שלו, את קיומו של אישור כתוב ותקף של רשות המיסים לגבי המערכת שהוא מספק. בנוסף, כדאי לעשות בירור טלפוני ואף לקבל את האישור בצורה כתובה בפקס או בדואר אלקטרוני. בסופו של דבר, האחריות היא של ספק השירות, אך גם אתם לא פטורים מהאחריות לוודא שהשירות מסופק על פי אישור תקף של הרשות.

אישור תקף המכסה את שיטת אספקת השירות

רשות המיסים מבינה כיום, שהיכולת להעביר את כל הנושא של הנהלת החשבונות אל עולם האינטרנט, הוא דווקא לטובתה, ומסייע לה בגביית המיסים מאחר ובעלי העסקים מתרגלים לדיווח מסודר בקלות ובמהירות, ללא תקלות וללא טעויות. בדיוק מהסיבה הזאת, נוטה הרשות לאשר יותר ויותר שירותים של הנהלת חשבונות באינטרנט, ולכן אם יש ספק שירות המציע לכם את השירות, מן הסתם סביר להניח שהוא בעל האישור המתאים, אך שוב, עליכם לבדוק זאת ולוודא בעצמכם. השירות מסופק באמצעות דואר אלקטרוני, העלאה לחשבון פרטי באינטרנט וכדומה, וכל הפורמטים צריכים להיות מכוסים באישור של רשות המיסים.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved