הנהלת חשבונות באינטרנט לעוסק מורשה

עוסק מורשה הוא צורת התאגדות פופולארית מאוד ברשות המיסים, ולמעשה רוב רובם של בתי העסק הנמצאים בבעלותו של אדם אחד, מאוגדים בפורמט של עוסק מורשה. פורמטים נוספים יכולים להיות עוסק זעיר, חברה בע"מ, שותפות, תאגיד חקלאי וכדומה. לכל אחד מהפורמטים הללו ישנם כללים ייחודיים וייעודיים החלים עליהם על ידי רשות המיסים בכל הקשור להתנהלות המס שלהם. באופן עקרוני, עוסק מורשה רשאי לנהל את חשבונותיו באופן עצמאי לחלוטין, קרי בעצמו. העוסק המורשה יכול לקנות ספר תשלומים ותקבולים, לרכז את כל חשבוניותיו בכל חודש או חודשיים, על פי כללי הדיווח החלים עליו, ולהזין את כל החשבוניות אל הספר על מנת לגזור את היקף המס שעליו לשלם עבור הכנסותיו באותה התקופה.

לחסוך את הלחץ שבין סוף החודש ובין החמישה עשר לחודש

יחד עם זאת, רוב רובם של העוסקים המורשים משתמשים בשירות מקצועי של הנהלת חשבונות, המסופק להם על ידי רואה החשבון שלהם, או על ידי משרד מקצועי להנהלת חשבונות, וזאת מאחר וההתעסקות בתחום זה דורשת זמן ומאמץ, שאין בדרך כלל לאנשים המנהלים עסק עצמאי. במקרה כזה, צריך העוסק המורשה לאסוף את כל החשבוניות שלו, ובתוך פרק זמן של עד שבועיים לשלוח את כל החשבוניות באמצעות שליח או באמצעות הדואר אל מנהל החשבונות שלו. במקום זאת, הנהלת חשבונות באינטרנט מאפשרת לעוסק המורשה לרכז את כל חשבוניותיו, שגם כך רבות מהן מתנהלות במרחב הדיגיטלי, ולשלוח אותן באמצעות האינטרנט אל מנהל החשבונות שלו.

משלוח כל החשבוניות באמצעות האינטרנט

התהליך כולו מתנהל בקלות ובמהירות, ומגיע ליעדו כבר בתחילת חודש התשלום. בהתאם לסיכום עם מנהלי החשבונות, יכול העוסק המורשה המשתמש בשירות הנהלת חשבונות באינטרנט, להעניק למנהל החשבונות שלו יפוי כוח לביצוע התשלום בפועל של המיסים החלים עליו, וזאת באמצעות אמצעי תשלום שאת פרטיו הוא מוסר למנהל החשבונות שלו, למשל כרטיס אשראי. משלוח החשבוניות יכול להתבצע באמצעות העלאת הפורמט הדיגיטלי של החשבוניות לחשבון פרטי הנגיש ללקוח ולמנהל החשבונות בלבד, או באמצעות שליחת החשבוניות באמצעות דואר אלקטרוני ישירות למנהל החשבונות שלו.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved