כיצד מוודאים כי תוכנה להפקת חשבוניות היא בעלת רישיון מרשות המיסים?


ישנו מגוון רחב של מוצרים הדורשים רישוי ואישור על מנת להשתמש בהם. מוצרים ושירותים אלה יכולים לדרוש רישיון מאת יצרן המוצר, וזה כמובן רישיון שחייב להחזיק בו על מנת להשתמש במוצר באופן חוקי, ורישיון יכול להיות גם מאת הרשות הרגולטורית האחראית על סוג המוצרים הרלוונטי. כאשר מדובר במוצר כמו תוכנה להפקת חשבוניות, רישיון שימוש מאת יצרן התוכנה הוא הכרחי אך לא מספיק. עליכם לוודא שהתוכנה קיבלה את האישור של רשות המיסים לצורך שימוש בעסק. לא כל תוכנת הנהלת חשבונות שיוצאת לשוק ומתיימרת לספק שירותי הפקת חשבוניות באמצעות המחשב, היא גם תוכנה שפועלת על פי כללי רשות המיסים, ועל כן היא אינה זוכה לרישיון. אם תשתמשו בתוכנה זו, האחריות על כך תהיה כולה עליכם, ללא שום קשר ליצרן התוכנה.


בדקו באתר יצרן התוכנה, ובאתר רשות המיסים


על מנת לוודא כי תוכנה להפקת חשבוניות בה אתם משתמשים היא אכן בעלת הרישיון המתאים מרשות המיסים, אתם רוצים לעשות שני דברים: דבר ראשון, אתם רוצים להיכנס לאתר האינטרנט של ספק התוכנה ולאתר בתוכו צילום של מסמך האישור שניתן ליצרן התוכנה מרשות המיסים. האישור צריך להיראות אותנטי, ולהיות תקף. אישורים כאלה אינם ניתנים לנצח, ויש לחדש אותם מעת לעת, לכן שימו לב לתאריך האישור, וודאו שהוא בתוקף. הדבר השני שאתם רוצים לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט של רשות המיסים, ולבדוק באתר האם אותו יצרן, והאם אותה תוכנה ספציפית קיבלו רישיון מרשות המיסים.


צרו קשר עם רשות המיסים ובררו עם רואה החשבון שלכם


במידה והניסיונות לוודא את הדברים באמצעות האינטרנט עולים בתוהו, ואתם לא מצליחים למצוא את הנתונים באתר רשות המיסים, כדאי ליצור קשר עם רשות המיסים באופן ישיר, ולבחון את העניין בשיחה טלפונית. כמו כן, תמיד כדאי להתייעץ עם רואה החשבון שלכם. רואי חשבון בדרך כלל מחזיקים במידע אודות התוכנות הקיימות בשוק, ומי מהן מורשה לשימוש, ולכן גם רואה החשבון שלכם יכול לעזור. יחד עם זאת, אם אינכם מרגישים בטוחים לגבי תוכנה מסויימת, אל תיקחו את הסיכון, ועשו את כל הבירורים הנדרשים.

 קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved