האם תוכנה להפקת חשבוניות היא כלי המוכר על ידי רשות המיסים?

בכל ההיבטים של ניהול העסק ברמה החשבונאית, כל פעולה שאתם מבצעים צריכה להיות מאושרת ועל פי ההוראות והתקנות של רשות המיסים. רשות המיסים הוא הגוף האחראי על כל גביית המיסים במדינה, וכדי להבטיח גבייה כמה שיותר יעילה, מגבשת הרשות הוראות שונות לבעלי העסקים, ומעדכנת אותן מעת לעת על פי שיקול דעתה, ועל פי אירועים שונים במשק. כך למשל, כניסתה של הטכנולוגיה אל עולם החשבונאות העסקית הוא אירוע שעל רשות המיסים להתכונן אליו, ולגבש הוראות מדוייקות כיצד יש להשתמש בטכנולוגיה בצורה נכונה וחוקית. אם למשל, כאשר הפקת חשבונית ידנית רשמתם סכום לא נכון, לא יכולתם למחוק את הסכום שרשמתם, מאחר וזה נראה כמו הסתרת מידע מפני הרשויות. עליכם למתוח קו על הסכום השגוי, ולידו לכתוב את הסכום החדש. הוראות מעין אלה בתחומים שונים ומגוונים חלים גם על טכנולוגיות חדשות.

יש לוודא קיום אישור ורישיון מידי רשות המיסים

תוכנה להפקת חשבוניות היא תוכנה שהפכה להיות מאוד פופולארית בשנים האחרונות בקרב אין ספור בתי עסק בישראל. התוכנה מאפשרת הפקה קלה, נוחה ומהירה של חשבוניות ומסמכים חשבונאיים נוספים, הפקת דו"חות, מעקב קל וברור אחרי הפעילות העסקית של העסק וכדומה. כל זה לא היה קורה, לו רשות המיסים לא הייתה מאשרת את התוכנות הללו. כאשר אתם פונים לספק תוכנה המציע לכם תוכנה להפקת חשבוניות, עליכם לבדוק שהתוכנה שלו מוכרת ומאושרת על ידי רשות המיסים. כדי לעשות זאת, תוכלו להיכנס לדף הבית באתר האינטרנט שלו, שם בדרך כלל מציבים הספקים צילום אותנטי של האישור העדכני. כמו כן, כדאי לבדוק באתר רשות המיסים, ולבחון האם ספק תוכנה זה, והאם התוכנה הספציפית, מאושרים על ידי רשות המיסים.

חשוב לבדוק את תוקף האישור מדי פעם בפעם

באופן כללי, אפשר לומר שתוכנות חשבונאיות רבות המוצעות בשוק הן מוכרות על ידי רשות המיסים, למעט מקרים חריגים שהתוכנות אינן עומדות בקריטריונים של רשות המיסים. כל עוד אתם בודקים את קיומו של האישור מרשות המיסים, ומקפידים לבחון שהאישור תקף ומתעדכן מעת לעת, אתם מכוסים.
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved