חשבוניות מס

הנפקת חשבוניות מס היא חובה של כל בית עסק או תאגיד עבור רכישה או מכירה של שירות או מוצר. החוק במדינת ישראל קובע כי כל בית עסק, גם הקטן ביותר חייב להנפיק חשבונית מס על מנת לדווח לרשות המיסים אודות ההכנסות וההוצאות שלו למטרות גביית מיסים. כמו בתי עסקים גם אנשי מקצוע המעניקים שירותים מחויבים להנפיק ללקוח אשר שילם בעבור השירותים שלהם חשבוניות מס על מנת להתחשבן מול רשויות המס השונות. חברה או אדם אשר יכולים להנפיק חשבוניות מס הם חברות או אנשים אשר נחשבים לעוסקים מורשים ומוכרים לרשויות המסים עבור הוצאת אישור.

חשבוניות מס – דרכים להנפקה

שתי הדרכים להפקת חשבוניות מס הם הדרך הוותיקה של פנקסי חשבוניות שאותה מוציא הגורם המנפיק את חשבונית המס בהתאם למספר העוסק מורשה שלו ומעניק את ללקוח שקיבל ממנו את השירות את החשבונית או הנפקת חשבוניות מס באמצעים מקוונים על ידי תוכנת הנהלת חשבונות ייעודית הנמצאת ברשת. אחד הדוגמאות לתוכנות כאלו היא התוכנה MyBooks באתר MyBusiness המאפשרת למשתמשים להנפיק חשבוניות מס בקלות וביעילות ואף לשלוח את החשבוניות במייל אל הלקוח.

מה כוללות חשבוניות מס?

חשבוניות מס קבילות על פי החוק הן חשבוניות הכוללות את כל הפרטים של מנפיק החשבונית שמטרתם היא להוות תיעוד לעסקה שבגינה נתקבל תשלום. על החשבוניות המונפקות יופיע הפרטים הן של הלקוח והן של בעל העסק מנפיק החשבונית כמו פרטי בית העסק כולל מספר העוסק מורשה שלו, הפרטים המלאים של הלקוח מקבל התשלום, המספר הסידורי של החשבונית מתוך פנקס או רשימת חשבוניות מוכנה מראש, ציון חשבונית מקור, תאריך הנפקת החשבונית, פרטים אודות מהות העסקה והמחיר המשולם בעבורה, סך כל המחיר וסך כל התשלום וחתימה או חותמת של מנפיק החשבונית שהוא בעל העסק.

יתרונות הנפקת חשבוניות באינטרנט

היתרונות של הנפקת חשבוניות ממוחשבות על ידי תוכנת ניהול חשבונות MyBooks באתר MyBusiness הם רבים ומגוונים. בראש היתרונות ניתן למנות את התדמית שנוצרת לבית העסק הנחשב למתקדם טכנולוגית, יתרונות נוספים הם בקלות ובזמינות הגבוהה של הנפקת החשבוניות כמו גם בנוחות המרבית. 
קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved