הפקת חשבוניות חינם לחברה בע"מ

בעלי עסקים המאוגדים כחברה בע"מ, שואלים את עצמם האם תקנות רשויות המס מאפשרות להם לעשות שימוש בשירות כדוגמת הפקת חשבוניות חינם באמצעות האינטרנט. כידוע, בעולם העסקים ישנו מגוון רחב של צורות התאגדות, ועל צורות ההתאגדות השונות הללו, חלים חוקים שונים ותקנות שונות הבאות להבטיח התנהלות נאותה של העסק הן מבחינה חשבונאית, והן לטובת בעלי המניות. כך למשל, הנהלת חשבונות של חברה בע"מ דורשת מעקב ופיקוח על ההתנהלות החשבונאית של החברה אל מול תנועות החשבון בחשבון הבנק של החברה. על מנהל החשבונות לוודא שישנה התאמה מלאה בין הפעילות העסקית, כפי שהיא משתקפת מהחשבוניות שמפיק ומקבל העסק, ובין התנועות המופיעות בתדפיס חשבון הבנק שלו. חובה זו אינה קיימת במקרה של הנהלת חשבונות עבור עוסק מורשה או עוסק זעיר.

גם חברה בע"מ יכולה

עוסק זעיר לעומת זאת, כלל אינו מחוייב לגבות מע"מ, או לדווח על מע"מ, מה שכן חייב לעשות עוסק מורשה. בשורה התחתונה, ישנם הבדלים רבים בכללי החשבונאות של עסקים רבים, ובדרך כלל חברה בע"מ נתונה תחת הכללים המחמירים ביותר. במצב זה, שואלים את עצמם בעלי החברות, האם שירות שהופך את החיים לכל כך קלים, יכול להתאים גם לחברה בע"מ. ובכן, התשובה היא בהחלט כן. גם חברה בע"מ יכולה ליהנות משירות של הפקת חשבוניות חינם, אם כי להרבה מאוד חברות בע"מ שירות זה אינו מתאים מכיוון שהן נדרשות לעוד שורה של פעולות חשבונאיות בהתנהלות היום יומית, פעולות שניתן לבצע באמצעות תוכנות נרחבות יותר.

לבדוק עדכניות ותוקף רישיון השירות

יחד עם זאת, ישנן חברות בע"מ רבות המבוססות על עסק של אדם אחד, או חברות בע"מ שאין להן שום פעילות חשבונאית מיוחדת פרט להפקת חשבוניות מס. במקרה כזה, אין שום מניעה עבור החברה לעשות שימוש בשירות של הפקת חשבוניות חינם באמצעות האינטרנט. יחד עם זאת, כפי שכל עסק צריך לעשות, גם חברה בע"מ צריכה לוודא שהשירות המסופק לה, מורשה ומאושר על ידי רשות המיסים, וכי האתר המציע את השירות מחזיק ומציג אישור תקף ועדכני כזה.





קישורים




אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved