האם הפקת חשבוניות חינם מוכרת על ידי רשות המיסים?

התשובה היא בהחלט כן. רשות המיסים מאשרת יותר ויותר פלטפורמות מחשוב ואינטרנט שיסייעו לבתי עסק לנהל את החשבונות שלהם בצורה קלה ונוחה. גישה זו אינה נובעת רק מרצונה הטוב של רשות המיסים להקל על בתי העסק, אלא גם בגלל שמודלים ממוחשבים אלה מאפשרים סדר רב יותר בניהול החשבונות של העסק, פחות טעויות, יותר מגבלות מובנות שלא מאפשרות לבעל העסק לעשות פעולות שהיה יכול לעשות בכתב יד וכדומה. הפקת חשבוניות חינם הוא שירות המסופק על ידי שורה של אתרים וספקי שירות, וכל אחד מהם צריך להחזיק באישור תקף ועדכני מידי רשות המיסים. יש לוודא שהאישור לתוכנת להנהלת חשבונות ניתן כאשר יצאה אל השוק, ולאחר שנבדקה על ידי מומחים ברשות המיסים.

אישור תקף ועדכני

בדיקה זו נועדה לוודא שהשירות עומד בכל הקריטריונים, התנאים והכללים של רשות המיסים. לאחר יציאת השירות לשוק, צריך ספק השירות לעדכן את האישור שיש בידיו, בתדירות שנקבעה על ידי רשות המיסים, ויכולה להיות אחת לחודש, אחת לרבעון, אחת לחצי שנה או אחת לשנה. עדכון זה נועד להבטיח שהשירות עומד בתנאים הנדרשים שמתעדכנים מעת לעת על ידי הרשות. כך למשל, יכולה רשות המיסים לזהות פירצה מסויימת בשירותים אלה, ובהתאם לכך להוציא הנחיה מחייבת חדשה. כל ספק שירות חייב לעדכן את השירות שלו בהתאם להנחיה זו, ולהנפיק אישור מחודש ועדכני לגבי עמידת השירות בהנחיה החדשה.

האחריות היא עליכם כבעלי העסק

ככל שזה נוגע אליכם, כבעלי עסק המשתמשים בשירות של הפקת חשבוניות חינם, עליכם לוודא שספק השירות שלכם מחזיק אישור עדכני של רשות המיסים. אישור כזה מופיע בדרך כלל באתר המספק את השירות, אך במקביל כדאי לבדוק גם באתר רשות המיסים האם ספק זה מוכר ומאושר על ידה. בסופו של דבר, האחריות היא עליכם כבעלי העסק. עליכם לוודא שאתם משתמשים בשירות מאושר ומורשה, ואם לאו, יכולה רשות המיסים לנקוט נגדכם צעדים בהתאם לכך, ללא שום קשר לטיפול שלה בספק השירות עצמו. בשורה התחתונה, השירות מוכר ומורשה, ועליכם לוודא זאת ביחס לספק השירות שלכם.

קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved