תוכנת הנהלת חשבונות המותאמת לחברות סטארט אפ


עולמן של תוכנות הנהלת חשבונות השתנה מאוד בעשרים השנה האחרונות. השינוי נובע משני תהליכים שהתרחשו: הראשון, כניסתם של אפליקציות ופרמטרים שונים אל תוך התוכנות, בין היתר בזכות השיפורים שהביא עמה רשת האינטרנט. התהליך השני נובע מדרישות וצרכים חדשים שעלו על פני השטח בתקופה זו בקרב החברות שמשתמשות בתכונות אלה, בין היתר גם חברות סטארט אפ.  

על מנת להמחיש את מהות התהליכים והשינויים שחלו בתוכנות הנהלת חשבונות, יש להבין תחילה כיצד חברות סטארט אפ מתנהלות בדרך כלל. חברות אלו בדרך כלל הן חברות קטנות, עם מעט עובדים שלא כולם שכירים שלהן אלא הרבה פעמים הם פרילנסרים ומכאן שהתייחסות אליהם מבחינת משכורות ודוחות חשבונאיים, היא שונה. כמו כן חלק גדול מהחברות מספקות מוצרים ושירותים דרך הרשת ללקוחות וספקים, מה שאומר שעליהן לקיים שירותי סליקה און ליין.

נקודה משמעותית נוספת לגבי חברות סטארט אפ היא הקשר שלהן עם הלקוח. כיום חברות נוהגות לשמור את פרטי הלקוח במערכת עם אפיונים שונים, על מנת שיהיה ניתן לבצע מעקב אחריהם, לדעת מה הן העדיפויות שלהם, מתי וכיצד ניתן לפנות אליהם. לשם כך יש לעבוד עם מערכת לניהול ושימור לקוחות

מאפיינים של תוכנות הנהלת חשבונות עבור חברות סטארט אפ

כפי שציינו, תוכנות הנהלות חשבונות עברו שינוים מהותי בעשרים השנה האחרונות. עוד לפני זה, עברו עסקים בתחומים רבים לנהל את הספרים הכספיים שלהם במחשב, אך ברגע שנכנס האינטרנט לחיינו, השינוי היה חד ומהיר והביא עמו שדרוגים רבים לתחום, שחלקם מתאימים לחברות סטארט אפ.

מסמכים ממוחשבים – תוכנות הנהלת חשבונות מאפשרות הוצאת קבלות, שליחת זיכויים, חשבוניות מס, ותלושי משכורת, מסמכים אחרים דרך המחשב והעברתם במייל ללקוח. כל המסמכים נשמרים במערכת ומתועדים בה.

מערכת דוחות ממוחשבת – מלבד דוחות כספיים רגילים, אזי שהתוכנות מספקות מגוון רחב של דוחות ונתונים, עם פילוחים וסטטיסטיקות שונות. כולל דוחות על שעות העבודה של העובד, ימי מחלה, היעדרויות ועוד.

עבודה בכל מקום – אחד החידושים הגדולים של תוכנות הנהלת חשבונות, הוא היכולת לעבוד בכל מקום מכל מחשב. חלק גדול מהתוכנות היום הן תוכנות ענן, כלומר הן יושבות ברשת ובעזרת קוד הרשאה אפשר להיכנס אליה מכל מקום. מאפיין זה מטיב עם מנהלים שרוצים לעבוד על הדוחות הכספיים מהבית.

מערכות ניהול לקוחות – לא מעט תוכנות של הנהלת חשבונות שילבו בתוכן במהלך הזמן מערכות נוספות, דוגמת, מערכות CRM ומערכות ניהול לקוחות. בין היתר, מאפיינים אלו שומרים את כל המידע אודות הלקוחות, החל מתאריך לידה ופרטי התקשרות וכלה ברכישות אחרונות שהם ביצעו או שירותים מועדפים עליהם. ישנן תוכנות שמאפשרות גם שליחת דיוור ללקוח. בכך הן חוסכות את הצורך לרכוש מספר תוכנות שונות, מאחר והן מספקות את אותם שירותים במקביל, בתוכנה אחת.

מערכת סליקה – תוכנות הנהלת חשבונות שמותאמות לחברות סטארט אפ, כולל בתוכן מערכות סליקה של כרטיסי אשראי, כך שהלקוחות יכולים לבצע רכישה און ליין, הכרטיס שלהם נסלק וכל המידע נכנס למערכת של התוכנה. כל הנתונים של הלקוחות והמידע על כרטיסי האשראי מאובטח תחת התקנים המחמירים ביותר בתחום.

לסיכום, אפשר לראות שבעזרת השינויים והשיפורים שחלו בתוכנות הנהלת חשבונות, יכולות חברות סטארט אפ לנהל את כל העניינים הכספיים שלהן, בצורה פשוטה, קלה, בכל מקום ובכל שעה.


קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved