חשבוניות עוסק פטור 

חשבוניות וקבלות – להדפיס או לשלוח במייל?
המודעות הרבה לשמירה על איכות הסביבה והרצון לחפש פתרונות יעילים שיעזרו לנו לנצל כהלכה את המשאבים הקיימים, הולידו בשנים האחרונות מענה לכל צורך כמעט, מענה שהוא "ירוק" יותר ואיכותי יותר. הדבר בא לידי ביטוי גם בעולם העסקים, שכולל מערכות ופיתוחים חדשניים, המותאמים באופן מלא לעסק. כאלו הן בדיוק מערכות לניהול העסק, המאפשרות לבעליו להפיק מסמכים חשובים, דוחות וכמובן קבלות וגם חשבוניות.

ליהנות מסביבה ירוקה יותר
בין אם זה עוסק מורשה המעוניין להפיק חשבונית מס עוסק פטור המעוניין בהפקת קבלה, במקום לפנות לבית דפוס, להדפיס כמות גדולה של פנקסי חשבוניות או קבלות ולשלוח אותן באמצעות הדואר ללקוח או לתת אותן ביד בעת הרכישה או ההזמנה, אפשר להיעזר בתוכנת ניהול, הכוללת בין היתר פתרונות פיננסיים ייחודיים. בכל הדפסה של קבלות או הדפסת חשבוניות עוסק פטור או עוסק מורשה מוצאים עצמם מבזבזים לא מעט כסף: יש צורך במדפסת איכותית, בניירות A4, בדיו למדפסת, בחשמל ועוד ועוד. מדובר בכמויות גדולות מאד של נייר, שמצטברות לאורך כל השנה לערימות של ממש. לכל קבלה או חשבונית יש העתק, שאותו צריך לתייק. כך יוצא שעסק, ובכל תחום, אוגר כמויות עצומות של מסמכים ומבזבז עליהם סכומי כסף גבוהים.

לייעל את העסק
אז, למה שלא להתייעל? במקום לעשות זאת, מערכת ניהול העסק חוסכת זמן וגם כסף. באמצעותה יכול עוסק פטור וגם עוסק מורשה, ולמעשה כל עסק ובכל תחום, להנפיק את המסמכים הרצויים לו בתוך דקות ספורות ולשלוח אותם ישירות לכתובת המייל של הלקוח. אין צורך להדפיס זאת ואפשר להסתמך על הנתונים שהוכנסו למערכת מבעוד מועד. בכל חודש ובסיום שנה ניתן גם להפיק דוחות סיכום, העוזרים במעקב אחר התנהלות העסק ולקבל מענה לשאלות שונות, הקשורות לעבודה עצמה.

חשבונית מס עוסק פטור – עדיף און ליין!
אם אתה מוגדר במס הכנסה בתור עוסק פטור, הרי שההתנהלות שלך מול רשות המיסים אמורה להיות קלה ופשוטה יחסית לעסקים אחרים. אז הגיע הזמן שתחליף את הפנקסים הידניים המסורבלים ואת כל העתקי החשבוניות שנערמים לך במגירות בחשבונית און ליין שאתה מוציא עם תוכנה שיושבת בענן.

כמה מילים על חשבוניות של עוסק פטור
אתה בוודאי יודע שעוסק פטור נקרא כך מפני שהוא פטור מלדווח אחת לחודש או לחודשיים למס ערך מוסף, אך מצד שני הוא איננו פטור מדיווחים למס הכנסה ולמוסד לביטוח לאומי. מדובר בעסקים שהמחזור השנתי שלהם צריך להיות נמוך מרף הקבוע בתקנות ומשתנה מעת לעת, כאשר נכון לשנת 2019 עומד הרף על קצת יותר ממאה אלף שקלים לשנה.
למעשה, כל הנושא של פטור מדיווחים למע"מ נועד להקל עליך את ההתעסקות הבירוקרטית, וכן את הצורך להסתייע בשירותי רואה חשבון על העלויות הקשורות בעניין. מצד שני, מה שאסור לך לעשות הוא לקבל החזרים או לקזז את המע"מ ששילמת עבור הוצאות ורכישות שוטפות, וגם אינך גובה מע"מ מלקוחותיך.
מבחינת הקשרים שלך עם רשות המיסים, אתה חייב כאמור להגיש דוח שנתי למס הכנסה, וכמו כן עליך להגיש דוח שנתי למע"מ. אמנם אינך מחויב כאמור בהגשת דיווחים שוטפים למע"מ, ולמעשה אין לך כל קשר עם הרשות הזאת, אולם מכיוון שעליה לוודא שלא עברת את תקרת ההכנסה שמעליה חייבים להפוך לעוסק מורשה, מוגש הדו"ח השנתי למע"מ. מעבר לכך, עליך להוציא כמובן קבלות ולמעשה לפי חוק יש צורך להוציא גם חשבונית עסקה.
למה לעבור לחשבונית און ליין?
אם עדיין אינך יודע, קיימת בהחלט אפשרות להוצאות חשבוניות עוסק פטור און ליין באמצעות תוכנה ייעודית כמו Mybooks. בהמשך נספר לך על מספר פיצ'רים מרכזיים בתוכנה שלנו אבל לפני כן חשוב שתבין מהם היתרונות הכלליים של הוצאות חשבונית מס עוסק פטור און – ליין. ראשית, התוכנה חוסכת לך את כל ההתעסקות המעייפת והמטרידה על פנקסי הקבלות, עם הצורך לשמור אותם במצב טוב, לייבש אותם אם נשפך קפה, ליישר אותם אם מתקמטים, למצוא אותם אם הולכים לאיבוד וכן הלאה. בנוסף, אתה לא צריך להתעסק יותר עם כל העתקי הקבלות שיכולים ללכת לאיבוד, עם לקוחות שמבקשים שתשלח בדואר והקבלה הולכת לאיבוד, עם העתקים שהתקמטו, נקרעו וכן הלאה.
למעשה, עם חשבונית עוסק פטור און – ליין הכל נעשה על המחשב שלך בצורה קלה ומהירה, ועם שליחה מיידית של הקבלה ללקוח במייל, מה שמוריד למינימום את ההתעסקות, את הטעויות, את כאבי הראש וכדומה. מעבר לכך, בדרך הזו אתה גם יוצר תדמית טובה יותר של עצמאי שהולך עם הזמן ולא תקוע אי שם מאחור בתקופת הנייר, ומכיוון שחלק גדול מהלקוחות שלך עברו גם הם לשנות האלפיים – החיבור יהיה הרבה יותר קל ופשוט. דרך אגב, בין אם הדבר בוער בעצמותיך או שלא – הוצאת חשבוניות און ליין גם תורמת לאיכות הסביבה ולהקטנת כריתת היערות, ואם יש לך לקוחות שהירוק חשוב להם זהו יתרון תדמיתי עבורך.
מלבד זאת, התוכנה יודעת לארגן ולסדר לך את הקבלות וחשבוניות העסקה בצורה הכי טובה וברורה שאפשר. לכן, במקום להתחיל לפשפש בזיכרון או במגירת תוכל לראות מייד את ההיסטוריה של הלקוח, מה היקף העסקאות שלך איתו, והאם יש איזו חשבונית שטרם שולמה. לכן גם הגבייה שלך הופכת להיות יותר אפקטיבית ואף אחד לא נופל בין הכיסאות.

חשבוניות עוסק פטור בענן עם Mybooks
לאור היכרות מצוינת עם צרכי הנהלת החשבונות של עסקים מסדרי גודל ותחומי עיסוק שונים, פיתחנו את תוכנת Mybooks. זוהי תוכנה היושבת בענן, כלומר על שרתים רחוקים ולא על המחשב האישי או הסמאטרפון או הטבלט שלך. היא מספקת את כל מה שצריך בשביל לנהל ולהפיק את מסמכי הנהלת החשבונות, החל מעסקים גדולים ומורכבים יחסית, ועד לעוסקים פטורים כמוך. דגש מיוחד בפיתוח התוכנה הושם על חוויית המשתמש, על מנת שכל אחד וכל אחת יוכלו להיעזר בה בצורה קלה, אינטואיטיבית וידידותית, בלי שום צורך בידע טכני מוקדם. למעשה, אנו בטוחים שאחרי זמן קצר של הסתגלות ולימוד כבר תרוץ עם התוכנה בקלות ואפילו בהנאה, ואחרי כמה ימים כבר תתקשה להבין איך בכלל התנהלת קודם.
כמובן שהתוכנה שלנו מאושרת על ידי מס הכנסה, שכבר משנת 2003 מאשר הפקה של חשבוניות דיגיטליות על מנת להתקדם אל שנות האלפיים, כדי להקל על בעלי העסקים, וגם כדי להקל על הפעילות ברשות המיסים עצמה. התוכנה שלנו מציעה לא מעט פיצ'רים שבהם ניתן להשתמש ולהתאים אישית לצרכים, כל עסק ועוסק על פי דרישותיו המיוחדות. במקרה של עוסק פטור, אפשר כמובן להפיק באמצעות Mybooks את כל חשבוניות העסקה והקבלות הדרושות, כאשר המוסמכים מופקים כולם בתצורת PDF והם חתומים בחתימה אלקטרונית מאובטחת בהתאם לחוק ולתקנות, שהיא בנוסף גם מעוצבת ומותאמת. את המסמכים תוכל להעביר במייל ללקוחות שלך בתור קובץ PDF מצורף, וכמובן שהם נשמרים בענן בחלוקה לפי תיקי הלקוחות שלך.
מעבר לכך, התוכנה תעזור לך לעקוב אחרי החשבוניות הפתוחות עם תהליך מובנה שמשפר את ניהול הגבייה. היא גם מאפשרת לך לעבוד ביתר קלות ויעילות עם צ'קים וכרטיסי אשראי, למשל הפקת קבלות עם צ'קים דחויים, סליקה של כרטיסי אשראי בזמן הפקה של קבלה, ואפשרות לזכירת כרטיס האשראי באופן מאובטחת לשימושים חוזרים בו. כמו כן, התוכנה מאפשר להפיק חיובים חוזרים (ריטיינר) משירות מסוים בכרטיס אשראי, ועוד מגוון פיצ'רים חשובים.

כבר עכשיו תוכלו להירשם בחינם לחודש ראשון של ניסיון בלי שום התחייבות. אנחנו בטוחים שאחרי התנסות בתוכנה המתקדמת והידידותית שלנו תרצה להמשיך.
מחפשים דרכים ירוקות ויעילות שתוכלו לשלב בעבודה היום יומית שלכם בעסק? זקוקים למערכת ידידותית למשתמש שתוכלו בעזרתה להנפיק מסמכים חשובים, חשבוניות או קבלות? MyBooks היא הפתרון הנכון עבורכם. לצפייה בשירותים השונים שלה, לחצו כאן וליצירת קשר ישיר, שלחו מייל ל: [email protected]קישורים
אודות

אודותינו


תמיכה

פנייה לתמיכה טכנית


צור קשר

mybooks-google+mybooks-twittermybooks-facebook

2014 Mybusiness. All rights reserved